Wybierz język:
WYSZUKAJ:

AktualnościDrukuj
Powiadom znajomego
2017-08-01

Sportowe śniadanie na trawie - bieg charytatywny

Zapraszamy na szóste (!) i trzecie w tym roku Śniadanie na trawie.
Tematem przewodnim eventu będzie sport. Głównym punktem wydarzenia jest bieg charytatywny pn. "Biegnę, żeby pomóc Adasiowi". Tak jak w roku ubiegłym zbierane będą fundusze na leczenie i rehabilitację dziecka - skrajnego wcześniaka. Organizatorzy wydarzenia: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne im Fundacja "Nasz Maraton". Partnerzy: Uzdrowisko Busko Zdrój S.A., Buskowianka Zdrój, Artimed NZOZ Sp. z o.o. oraz Polska Reklama. Uczestników biegu ubezpiecza Agencja Allianz Robert Terlecki.
W wydarzeniu wezmą udział m.in.: Dom Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy, Przedszkole "Wyspa Odkrywców"
W programie m.in. gry, zabawy dla najmłodszych, konkurs na najpiękniejszy kosz piknikowy.

Śniadanie tradycyjnie rozpoczynamy na terenie przed Centrum Nauki Leonardo da Vinci o godz. 11.00.
Bieg charytatywny odbędzie się na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego i rozpocznie się o godz. 15.00.

Wszyscy, którzy chcą pomóc choremu Adasiowi, muszą tylko zarejestrować się przy pomocy formularza i wziąć udział w biegu charytatywnym, który odbędzie się 27 sierpnia 2017 roku w Podzamczu koło Chęcin. Liczymy na Państwa dobre serca!
Zachęcam do rejestracji: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3284
Regulamin biegu dostępny na stronie internetowej: www.rcnt.pl w zakładce Wydarzenia.

Adaś jest skrajnym wcześniakiem. Urodzony w stanie ciężkim, w 28 tygodniu ciąży, ważył 1000g. Uzyskał 3 punkty w skali Apgar. Adam przebywał na Oddziale Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka przez kilka miesięcy. Był wentylowany mechanicznie, a z powodu nasilonych bezdechów wymagał podłączenia do respiratora. Leczony sterydowo. Wynikiem niedokrwistości było kilkakrotne przetaczanie krwi. Adaś pokonał niewydolność oddechową, dysplazję oskrzelowo- płucną, zakażenie wtórne, niedokrwistość, retinopatię i bezdechy wcześniacze.

Kilkukrotnie hospitalizowany, wymagał kontroli neurologicznej, kardiologicznej, okulistycznej, laryngologicznej i audiologicznej. Przechodził intensywną i długotrwałą rehabilitację ogólnousprawniającą metodą Vojty.

U Adasia zdiagnozowano autyzm sprzężony z zaburzeniami mowy o typie afazji ruchowej. Adaś nie mówi. Potrzebuje wszechstronnej i stałej rehabilitacji wspomagającej jego opóźniony rozwój psychoruchowy, w tym szczególnie oddziaływań terapeutycznych z zakresu terapii pedagogicznej, psychologicznej, logopedycznej, neurologopedycznej oraz integracji sensorycznej.

Tylko stała i kompleksowa terapia umożliwi Adasiowi rozwój emocjonalny, społeczny, poznawczy i komunikacyjny.

Numery startowe będą wydawane w biurze organizatora od 13:00. Biuro organizatora będzie się znajdować przed wejściem do Centrum NaukiLeonardo da Vinci.

Zapraszamy! :)

Lista aktualności

LOKALIZACJA RCN-T

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI