Wybierz język:
WYSZUKAJ:

AktualnościDrukuj
Powiadom znajomego
2018-03-26

„Na Ojczystym Szlaku – 335. Rocznica Odsieczy Wiedeńskiej”

„Na Ojczystym Szlaku – 335. Rocznica Odsieczy Wiedeńskiej”

 

Lekcja historii nie musi zamykać się w sali lekcyjnej. Może odbyć się w miejscu,
w którym przeszłość łączy się z teraźniejszością. Stare przysłowie mówi: „Jeśli Ci powiem – zapomnisz, jeśli pokażę – zapamiętasz, jeśli wytłumaczę – zrozumiesz”. Jest to idealne odzwierciedlenie lekcji, jaką proponuje uczniom Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne – połączenie, które pozwala poznać historię w inny, ciekawy
i z pewnością bardziej realny sposób.

 

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne zaprasza uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjów
i  Szkół Ponadgimnazjalnych do udziału w niezwykłej lekcji historii, która odbędzie się 12 września 2018 roku w XVII- wiecznym Dworku Starostów Chęcińskich w Podzamczu koło Chęcin.

Będzie to lekcja, podczas której uczcimy wielkiego króla Jana III Sobieskiego i jego waleczną armię, którą dowodził oraz przypomnimy znaczenie Wiktorii Wiedeńskiej dla ówczesnej Europy.

Proponowane przez nas zajęcia, to unikalna i niezwykle atrakcyjna oferta edukacyjna kierowana do dzieci i młodzieży. 45 - minutowe zajęcia poprowadzi Pan Wit Chamera –miłośnik historii
i przewodnik pracujący na co dzień w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym.

Uczniowie przeniosą się do XVII wieku po to, aby  w barokowych wnętrzach Dworku zapoznać się
z ówczesną historią, poznać najważniejsze wydarzenia związane z Królem Janem III Sobieskim oraz Odsieczą Wiedeńską. Lekcja wzbogacona będzie o fakty związane z Dworkiem Starostów Chęcińskich oraz Bramą Jana III Sobieskiego, która według przekazów wzniesiona została w Podzamczu na powitanie króla, który wracał z Wiednia.

 

Czekamy na 5 chętnych klas. Decyduje kolejność zgłoszeń (zgłoszenia dokonuje szkoła wysyłając informację na adres mailowy: aneta.slawek@rcnt.pl )

 

Osoba do kontaktu:: Aneta Sławek tel. (41) 343-40-50

 

        

 

„Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018”. 

 

 

Lista aktualności

LOKALIZACJA RCN-T

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI