Wybierz język:
WYSZUKAJ:

Pasjonaci IT: Programowanie

Drukuj
Powiadom znajomego


Pasjonaci IT: Programowanie

Pasjonaci IT: Programowanie

Pierwsze dwie edycje Pasjonatów, jaką zorganizowaliśmy w maju i październiku 2016r. zostały przyjęte bardzo entuzjastycznie przez uczestników. Dlatego postanowiliśmy wspólnie z Fundacją Zaawansowanych Technologii, Tabletowo.pl, MAC Edukacja oraz Rzecznikiem Młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego przygotować kolejną trzecią (już!) edycję wydarzenia jeszcze w tym roku.

Jedną z najprężniej rozwijających się branż na świecie jest sektor IT i temu tematowi właśnie poświęcimy nadchodzące edycję. Jej mentorką będzie Katarzyna Pura z Tabletowo.pl. Młoda Kielczanka, która prowadzi z wielkim powodzeniem własny biznes w branży IT, podróżując po świecie i rozwijając swoją pasję do nowych technologii.

Choć zmienił się temat wydarzenia i zakreśliliśmy ściśle jego profil, to najważniejsze zostaje bez zmian: podczas Pasjonatów będziemy chcieli z Wami porozmawiać o biznesie od zupełnie innej strony, od strony PASJI. Zainspirujemy Was. Pomożemy się rozwinąć. Pozwolimy nawiązać cenne kontakty. Zachęcimy do zakładania w przyszłości (może całkiem niedalekiej) własnej firmy w Świętokrzyskiem. A wszystko to w lekkiej formie i twórczej atmosferze.

 

Nazwa wydarzenia:

Pasjonaci IT: Programowanie

https://www.facebook.com/events/917250851738447/

 

Dla kogo wydarzenie?

„Pasjonaci” to oferta skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego, szczególnie tych, którzy mają pasję, są aktywni i  podoba im się pomysł założenia w przyszłości własnej firmy.  Na młodzież czeka 60 miejsc. Zgłoszenia delegacji dokonuje szkoła.

 

Cele:

  • zainspirować młodzież do rozwijania swoich pasji i do aktywności w młodym wieku,
  • wzmocnić poczucie własnej wartości,
  • pokazać wzorce, osoby godne naśladowania.

 

Co w programie?

Zaprosiliśmy inspirujących przedsiębiorców-pasjonatów z naszego regionu, którzy opowiedzą o tym, jak dochodzili do sukcesu. Może staną się dla Was osobami godnymi naśladowania? Ciekawe i profesjonalne warsztaty, o tym jak rozpocząć swoją obecność w sieci a przy tym zarobić.

Opiekunów grup młodzieży zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie RCNT: wystawy „Człowiek- niezwykła maszyna”.

PROGRAM, 12 grudnia 2016, godz. 9:30-14:30

  1. Rozpoczęcie, powitanie, prezentacja przebiegu spotkania
    • Katarzyna Pura – tabletowo.pl
  2. Inspirujący mówcy

- Wojciec Wąsik – Transition Technologies

- Jakub Juszyński – Fajne Studio Kreatywne

- Marcin Winiarski – Robotechnic.pl

- Albert Ksel - Axel Media

  1. Warsztaty w podziale na grupy

Warsztat 1:  „Tworzenie gry w języku programowania SCRATCH” Marcin Winiarski

Warsztat 2: „Zanim będzie kod” Jakub Juszyński

Warsztat 3: „Gdzie Java nie może tam Groovy’ego pośle” Wojciech Wąsik

Warsztat 4: „Podstawy Java - programowanie gier: pierwszy plugin do gry Minecraft” Marcin Chwałek

Warsztaty trwają ok. 2,5h.

W trakcie warsztatów opiekunowie są zaproszeni na zwiedzanie wystawy. Udział dobrowolny poprzez zaznaczenie odpowiedniej rubryki w formularzu zgłoszeniowym.

  1. Przerwa na poczęstunek

A na koniec będzie o poszukiwaniach kodu przedsiębiorczości we współczesnym świecie.

  1. Wykład plenarny „Kod przedsiębiorczości, czyli czy jesteście……..?”,  którego głównym tematem będzie jedna z dwóch najbardziej pożądanych przez świat cecha (młodych) ludzi.

Prowadzący: Maciej Barański

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na FB, gdzie szczegółowo informujemy o przygotowaniach do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/917250851738447/

Lista uczestników wydarzenia

 

Ważne:

Organizatorzy odpowiadają za bezpieczeństwo uczestników wyłącznie na terenie miejsca wydarzenia, tj. budynku Centrum Nauki w obrębie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego i wyłącznie w czasie trwania zajęć.

Zachęcamy opiekunów grup do skorzystania z oferty darmowego zwiedzania wystawy „Człowiek- niezwykła maszyna”, Zespołu Pałacowo-Parkowego w czasie trwania warsztatów dla młodzieży, gdyż obecność na zajęciach nie jest konieczna.

LOKALIZACJA RCN-T

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI