Wybierz język:
WYSZUKAJ:

Pasjonaci z natury

Drukuj
Powiadom znajomego


Pasjonaci z natury

Trzy edycje Pasjonatów, które zorganizowaliśmy w maju, październiku i grudniu 2016r. zostały przyjęte bardzo entuzjastycznie przez uczestników. Dlatego postanowiliśmy wspólnie z Zespołem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, Centrum Wolontariatu w Kielcach, MAC Edukacja oraz Rzecznikiem Młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego przygotować kolejną czwartą (już!) edycję wydarzenia. 

Obecnie bardzo popularnym trendem na świecie jest ekologia, natura, kultura regionu, zdrowy styl życia i tym tematom właśnie poświęcimy nadchodzącą edycję. 

Choć zmienił się temat wydarzenia i zakreśliliśmy ściśle jego profil, to najważniejsze zostaje bez zmian: podczas Pasjonatów będziemy chcieli z Wami porozmawiać o biznesie od zupełnie innej strony, od strony PASJI. Zainspirujemy Was. Pomożemy się rozwinąć. Pozwolimy nawiązać cenne kontakty. Zachęcimy do zakładania w przyszłości (może całkiem niedalekiej) własnej firmy w Świętokrzyskiem. A wszystko to w lekkiej formie i twórczej atmosferze.

Temat przewodni:
Natura

Dla kogo wydarzenie?
„Pasjonaci” to oferta skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego, szczególnie tych, którzy mają pasję, są aktywni i podoba im się pomysł założenia w przyszłości własnej firmy. Na młodzież czeka 60 miejsc. Zgłoszenia delegacji dokonuje szkoła.

Cele:
• zainspirować młodzież do rozwijania swoich pasji i do aktywności w młodym wieku,
• wzmocnić poczucie własnej wartości,
• pokazać wzorce, osoby godne naśladowania,
• przekazać informacje o istniejących programach i ofertach rozwojowych dla młodzieży.

Co w programie?
Zaprosiliśmy inspirujących przedsiębiorców-pasjonatów z naszego regionu, którzy opowiedzą o tym, jak dochodzili do sukcesu. Ciekawe i profesjonalne warsztaty, o tym jak planować swoją karierę, o pasji i motywacji przygotują wyjątkowi prowadzący. A na koniec będzie o organizacjach wykładniczych, czyli współczesnym modelu funkcjonowania i odnoszenia sukcesów przez przedsiębiorców.

PROGRAM, 22 maja 2017, godz. 9:30-14:30
I. Rozpoczęcie, powitanie, prezentacja przebiegu spotkania
II. Inspirujący mówcy 
- Tomasz Hałtkiewicz – Zespół Świętokrzyskich i 
Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych
- Anna Bera – Dzikie Dzieci
- Marceli Małecki – Winnica Sandomierska
- Grzegorz Szymański - Ostoja Dworska/ Izba Regionalna W Gościnie u Chłopa Świętokrzyskiego
- Dariusz Olszewski – Vegekoszyk.pl 
III. Debata młodzieży z przedsiębiorcami
IV. Warsztaty w podziale na grupy
Warsztat 1: Maksymilian Przybylski – „Obiad z trawnika czyli dzikie rośliny jadalne w kuchni” https://www.facebook.com/Max-gotuje-z-Natury-442219482603340/
Warsztat 2: Teresa Tomaszewska – „Popatrz - zioła dookoła! Zdrowi i piękni z naturą" http://agro-oaza.pl/
Warsztat 3: Joanna Wrońska – „Tradycyjne lalki gałgankowe - motanki" http://madeinswietokrzyskie.pl/jakbym-zawsze-lalki-robila/
Warsztat 4: Monika Iwan - „Wykorzystanie motywów roślinnych w pracy z gliną - warsztaty ceramiczne” https://www.facebook.com/CEMI.Pracownia.Ceramiki.Regionalnej/

Warsztaty trwają ok. 2 h. 

W trakcie warsztatów opiekunowie są zaproszeni na zwiedzanie wystawy. 

V. Przerwa na poczęstunek
VI. Podsumowanie warsztatów.
VII. Wykład poświęcony współczesnemu modelowi funkcjonowania i odnoszenia sukcesów przez młodych przedsiębiorców. Pojęcie organizacji wykładniczych brzmi nieco enigmatycznie ale zapewniamy że wykład – zarówno jak wszystkie poprzednie autorstwa Maćka – będzie podany w sposób lekkostrawny.

Prowadzący: Maciej Barański


Jak się zgłosić?

Zgłoszenia dokonuje szkoła. Delegacja ze szkoły może składać się z max. 4 uczniów + 1 opiekuna. Wyboru członków grupy może dokonać nauczyciel/wychowawca/dyrektor lub sama młodzież, która chce wziąć udział w wydarzeniu.

W obu przypadkach zachęcamy, by to młodzież wypełniła część formularza dotyczącą motywacji, jak również, by każdy uczeń sam wybrał warsztat, w którym chce uczestniczyć.

Mamy w sumie 60 miejsc dla młodzieży i po 15 miejsc w każdej z czterech grup warsztatowych. Decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego zachęcamy do szybkiego podjęcia decyzji.

Formularz zgłoszeniowy

Termin zgłoszeń: do 17 maja 2017 roku.
Zgłoszenia należy przesłać na adres mailowy: aneta.slawek@rcnt.pl 

Zgłoszenia dokonywane są poprzez formularz, który dostępny jest do ściągnięcia na naszej stronie internetowej - www.rcnt.pl.

Ważne:

Organizatorzy odpowiadają za bezpieczeństwo uczestników wyłącznie na terenie miejsca wydarzenia, tj. budynku Centrum Nauki w obrębie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego i wyłącznie w czasie trwania zajęć.

ORGANIZATORZY:

Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych
Centrum Wolontariatu w Kielcach
Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne
MAC Edukacja
Rzecznik Młodzieży - Świętokrzyskie

Osoba do kontaktu:

Aneta Sławek - aneta.slawek@rcnt.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Projekt "Magnes" finansowany jest ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+

 

LOKALIZACJA RCN-T

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI