Zakup wraz z dostawą materiałów promocyjnych Biobanku, Publicznego Banku Komórek Macierzystych oraz Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego
8 listopada 2018
Zaprezentuj się podczas naszych wydarzeń
23 listopada 2018
Zakup wraz z dostawą materiałów promocyjnych Biobanku, Publicznego Banku Komórek Macierzystych oraz Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego
8 listopada 2018
Zaprezentuj się podczas naszych wydarzeń
23 listopada 2018

Wizyta transnarodowa w Norwegii i Szwecji w ramach projektu RDI2CluB.

W dniach 29 października – 2 listopada br. przedstawiciele Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego wzięli udział w wizycie benchmarkingowej w Norwegii i Szwecji, w ramach projektu RDI2CluB, współfinansowanego z programu Interreg Region Morza Bałtyckiego. Plan wizyty był bardzo napięty, zakładał zarówno udział w warsztatach jak i wizyty w firmach, które stosują w swojej produkcji naturalne, lokalne zasoby drewna.

Rozpoczęliśmy od odwiedzenia firmy Maarud – jednej z największych w Norwegii fabryki chipsów ziemniaczanych.  W kolejnych dniach odwiedziliśmy firmę StoraEnso Skoghall Mill, która jest światowej klasy producentem tektury na potrzeby opakowań na płyny oraz żywność, firmę Nordisk Massivtre, która produkuje panele CLT, bazując na lokalnych surowcach, firmę Solor Bioenergigruppen, która produkuje bioenergię na bazie drewna dla sektora publicznego i prywatnego oraz firmę Forestia, która produkuje płyty wiórowe i należy do głównych dostawców płyt wiórowych na rynku skandynawskim.

W trakcie wyjazdu mieliśmy możliwość spotkać się z przedstawicielami klastra Paper Province, działającego w dziedzinie bioekonomii i skupiającego ponad 100 firm. Członkowie klastra współpracują na rzecz zrównoważonego rozwoju, a ich celem jest podniesienie świadomości oraz zasobów pieniężnych w rozwój odnawialnych materiałów, które zastąpią kopalne.

Spotkaliśmy się także z przedstawicielami Regionu Varmland, który stanowi doskonały przykład współpracy pomiędzy samorządem, naukowcami i biznesem na rzecz rozwoju inteligentnych specjalizacji.

Pracownicy inkubatora i akceleratora STING Bioeconomy, który współpracuje z ponad 240 firmami opowiedzieli nam o swojej pracy, w ramach której starannie wyselekcjonowane zespoły wspierają firmy w szybszym realizowaniu swoich celi biznesowych.

.