Bezpłatne zwiedzanie Dworu Starostów Chęcińskich
3 stycznia 2019
Zapisz się do Akademii Menadżera Innowacji
22 stycznia 2019
Bezpłatne zwiedzanie Dworu Starostów Chęcińskich
3 stycznia 2019
Zapisz się do Akademii Menadżera Innowacji
22 stycznia 2019

Przekaż 1% podatku

Szanowni Państwo,

Jeśli zastanawiacie się na kogo oddać 1% podatku, zachęcamy do przekazania go dla Adasia lub Filipa. Was to nic nie kosztuje, a dla nich to szansa na dłuższe życie.

Poniżej możecie dowiedzieć się czegoś więcej o chłopcach.

Adam Skwieciński

W rubryce„Informacje uzupełniające- cel szczegółowy1 %” podaj:

KRS 0000037904

26882 Skwieciński Adam

schorzenie : autyzm

Adaś jest skrajnym wcześniakiem. Urodzony w 28 tygodniu ciąży ważył 1000g. Pokonał niewydolność oddechową, dysplazję oskrzelowo-płucną, zakażenie wtórne, niedokrwistość, retinopatię i bezdechy wcześniacze. Był wielokrotnie hospitalizowany i poddawany intensywnej rehabilitacji psychoruchowej. U Adama został zdiagnozowany autyzm, sprzężony z afazją ruchową. Adaś nie mówi.

Wymaga stałych oddziaływań terapeutycznych z zakresu terapii pedagogicznej, psychologicznej, logopedycznej, neurologopedycznej, hipoterapii, dogoterapii oraz integracji sensorycznej.

Tylko stała i kompleksowa terapia umożliwi mu dalszy rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy co pozwoli Adasiowi na pełniejsze uczestnictwo w życiu codziennym.

Serdecznie prosimy o wsparcie Adasia w jego codziennej pracy.

Filip Tomas

W rubryce„Informacje uzupełniające- cel szczegółowy1 %” podaj:

KRS 0000097900

Cel szczegółowy: FILIP TOMAS

Filip choruje na mukowiscydozę – nieuleczalną, genetyczną chorobę, która niszczy płuca, trzustkę, jelita i wątrobę.

Na codzienna rutynę składają się: przyjmowanie do każdego posiłku Kreonu – leku, stosowanego w leczeniu zaburzeń trawiennych wywołanych niewydolnością trzustki. Lek zawierający enzymy trawienne Filip musi przyjmować do końca życia przy każdym posiłku. Ponadto Filip przyjmuje florę bakteryjną, żelazo, syrop na prawidłowy odpływ żółci. Wprowadziliśmy również inhalację z soli oraz sterydów, którą wykonujemy 3 razy dziennie. Po porannej i wieczornej inhalacji niezbędna jest także fizjoterapia oddechu, która ma na celu pozbycie się wydzieliny zalegającej w przewodach układu pokarmowego i oddechowego. Zalecane są również wszelkie szczepienia obowiązkowe a także dodatkowe, w celu rozszerzenia zakresu ochrony Filipa przez infekcjami i chorobami, które zagrażają jego zdrowiu i życiu. Filip objęty jest również specjalistyczną opieką lekarską – raz w miesiącu ma pobieraną krew i wymazy w celu kontroli postępu choroby. Aby chronić Filipa przed infekcjami niezbędna jest również częsta dezynfekcja rąk i otoczenia Filipa – zlewy, odpływy, blaty, klamki, przybory kuchenne i łazienkowe, zabawki itp.

Pomimo wysiłków lekarzy i naukowców do dnia dzisiejszego nie znaleziono leku na mukowiscydozę ani sposobu na powstrzymanie postępu choroby. Walka z mukowiscydozą polega jedynie na łagodzeniu objawów oraz poprawie komfortu życia poprzez przyjmowanie wielu leków, witamin, enzymów, odżywek i antybiotyków, dbania o sterylność i codziennej rehabilitacji polegającej przede wszystkim na fizjoterapii oddechowej i inhalacjach.

KRS 0000097900
Cel szczegółowy: FILIP TOMAS