Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich do Centrum Nauki Leonardo da Vinci !!!
7 maja 2019
Praca w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym RCNT
22 maja 2019
Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich do Centrum Nauki Leonardo da Vinci !!!
7 maja 2019
Praca w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym RCNT
22 maja 2019

Pasjonaci – Dziennikarstwo 27 maja br.

Siedem edycji Pasjonatów, które zorganizowaliśmy w maju, październiku i grudniu 2016 r., w maju i wrześniu 2017 r. i maju oraz październiku 2018 r. zostały przyjęte bardzo entuzjastycznie przez uczestników. Dlatego postanowiliśmy przygotować kolejną ósmą (już!) edycję wydarzenia.
Kolejną edycję Pasjonatów poświęcimy dziennikarstwu. Odbędzie się ona 27 maja br. w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu w godz. 9.00-14.00.
Choć z każdym wydarzeniem zmienia się jego temat i zakreślamy ściśle jego profil, to najważniejsze zostaje bez zmian: podczas Pasjonatów będziemy chcieli porozmawiać z młodzieżą o biznesie od zupełnie innej strony, od strony PASJI. Zainspirujemy, pomożemy się rozwinąć, pozwolimy nawiązać cenne kontakty. Zachęcimy do zakładania w przyszłości (może całkiem niedalekiej) własnej firmy w Świętokrzyskiem. A wszystko to w lekkiej formie i twórczej atmosferze.
Dla kogo wydarzenie?
„Pasjonaci” to oferta skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego, szczególnie tych, którzy mają pasję, są aktywni i podoba im się pomysł założenia w przyszłości własnej firmy. Na młodzież czeka 60 miejsc. Zgłoszenia delegacji dokonuje szkoła.
Cele:
• zainspirować młodzież do rozwijania swoich pasji i do aktywności w młodym wieku,
• wzmocnić poczucie własnej wartości,
• pokazać wzorce, osoby godne naśladowania,
• przekazać informacje o istniejących programach i ofertach rozwojowych dla młodzieży.
Co w programie?
Zaprosimy inspirujące osoby z naszego regionu, którzy opowiedzą o tym, jak dochodzili do sukcesu. Ciekawe i profesjonalne warsztaty, o tym jak planować swoją karierę, o pasji i motywacji przygotują wyjątkowi prowadzący.
Tym razem mamy małą niespodziankę! Przygotowaliśmy dla Was nie cztery (jak zazwyczaj), a PIĘĆ warsztatów!
Poprowadzą je dla Was:
Warsztat nr 1: „Prezenter, czyli kto? Na czym polega praca prezentera radiowego – czyli radio od kuchni” ALEKSANDRA NIEMCZYK Radio eM
Warsztat nr 2: „Budowanie informacji radiowych” PIOTR MICHALEC Radio eM
Warsztat nr 3: „Czerwona lampka w radiu znaczy „start”, a nie „stop”. MARCIN PRZEMIRSKI Radio Kielce
Warsztat nr 4: „Jak mówić, żeby powiedzieć” KRZYSZTOF IRSKI Portal Informacji Kulturalnej Województwa Świętokrzyskiego
Warsztat nr 5: „Presja, refleks, zwięzłość, precyzja komunikacji – o pracy reportera telewizyjnego” MICHAŁ RYKOWSKI Telewizja Polska
Będzie również wyjątkowy prowadzący: WOJCIECH ROKICKI z Meloradio Kielce.
Jak się zgłosić?
Zgłoszenia dokonuje szkoła. Delegacja ze szkoły może składać się z max. 4 uczniów + 1 opiekuna. Wyboru członków grupy może dokonać nauczyciel/wychowawca/dyrektor lub sama młodzież, która chce wziąć udział w wydarzeniu.
W obu przypadkach zachęcamy, by to młodzież wypełniła część formularza dotyczącą motywacji, jak również, by każdy uczeń sam wybrał warsztat, w którym chce uczestniczyć.
Mamy w sumie 60 miejsc dla młodzieży łącznie w pięciu grupach warsztatowych. Decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego zachęcamy do szybkiego podjęcia decyzji.
Termin zgłoszeń: do 24 MAJA 2019 ROKU DO GODZ.12.00
Zgłoszenia należy przesłać na adres mailowy: aneta.slawek@rcnt.pl
Ważne:
Organizatorzy odpowiadają za bezpieczeństwo uczestników wyłącznie na terenie miejsca wydarzenia, tj. budynku Centrum Nauki w obrębie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego i wyłącznie w czasie trwania zajęć.