Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w dniach 7-8 listopada zaprasza na spotkania dot. biogospodarki.
24 września 2019
Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne Partnerem Świętokrzyskiej Karty Zawodowej Rodziny Zastępczej
22 października 2019
Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w dniach 7-8 listopada zaprasza na spotkania dot. biogospodarki.
24 września 2019
Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne Partnerem Świętokrzyskiej Karty Zawodowej Rodziny Zastępczej
22 października 2019

Kolejna edycja Pasjonatów już 21 października w Centrum Nauki Leonardo da Vinci!

Osiem edycji Pasjonatów, które zorganizowaliśmy zostały przyjęte bardzo entuzjastycznie przez uczestników. Dlatego postanowiliśmy przygotować kolejną dziewiątą (już!) edycję wydarzenia. Odbędzie się ona 21 października br. w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu w godz. 9.00-13.30.

Choć z każdym wydarzeniem zmienia się jego temat i zakreślamy ściśle jego profil, to najważniejsze zostaje bez zmian: podczas Pasjonatów będziemy chcieli porozmawiać z młodzieżą o biznesie od zupełnie innej strony, od strony PASJI. Zainspirujemy, pomożemy się rozwinąć, pozwolimy nawiązać cenne kontakty. Zachęcimy do zakładania w przyszłości (może całkiem niedalekiej) własnej firmy w Świętokrzyskiem. A wszystko to w lekkiej formie i twórczej atmosferze.

Dla kogo wydarzenie?
„Pasjonaci” to oferta skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego, szczególnie tych, którzy mają pasję, są aktywni i podoba im się pomysł założenia w przyszłości własnej firmy. Na młodzież czeka 60 miejsc. Zgłoszenia delegacji dokonuje szkoła.

Cele:
• zainspirować młodzież do rozwijania swoich pasji i do aktywności w młodym wieku,
• wzmocnić poczucie własnej wartości,
• pokazać wzorce, osoby godne naśladowania,
• przekazać informacje o istniejących programach i ofertach rozwojowych dla młodzieży.

Co w programie?
Zaprosimy inspirujące osoby z naszego regionu, którzy opowiedzą o tym, jak dochodzili do sukcesu. Ciekawe i profesjonalne warsztaty, o tym jak planować swoją karierę, o pasji i motywacji przygotują wyjątkowi prowadzący.


Przygotowaliśmy dla uczniów cztery warsztaty.

Warsztat nr 1:
” Biznes to bieg na długim dystansie ” – Jak sport pomoże Ci być dobrym przedsiębiorcą? – Jerzy Misch  J@BUSKO.PL


Warsztat nr 2:  „ABC Ratownictwa Medycznego” – Arkadiusz Lech Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach

Warsztat nr 3: „Wykład „filmowy” dla przyszłych studentów medycyny” – lek. med. Sebastian Kędzierski Wojewódzki Konsultant ds. medycyny rodzinnej Centrum Medyczne PZU Zdrowie Artimed

Warsztat nr 4: „Laboratorium zza kulis” – Sylwia Knap, Anna Sularz, Ilona Sychowska Biobank Świętokrzyski


Jak się zgłosić?
Zgłoszenia dokonuje szkoła. Delegacja ze szkoły może składać się z max. 4 uczniów + 1 opiekuna. Wyboru członków grupy może dokonać nauczyciel/wychowawca/dyrektor lub sama młodzież, która chce wziąć udział w wydarzeniu.

Mamy w sumie 60 miejsc dla młodzieży łącznie w pięciu grupach warsztatowych. Decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego zachęcamy do szybkiego podjęcia decyzji.

Termin zgłoszeń: do 17  PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU DO GODZ.12.00
Zgłoszenia należy przesłać na adres mailowy: aneta.slawek@rcnt.pl

UWAGA! Udział młodzieży i nauczycieli w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.
Ważne:
Organizatorzy odpowiadają za bezpieczeństwo uczestników wyłącznie na terenie miejsca wydarzenia, tj. budynku Centrum Nauki w obrębie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego i wyłącznie w czasie trwania zajęć.