Praca w RCNT – ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko w Dziale Utrzymania Projektów
1 czerwca 2020
Film o pracy laboratorium. Tytani z Podzamcza
30 czerwca 2020
Praca w RCNT – ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko w Dziale Utrzymania Projektów
1 czerwca 2020
Film o pracy laboratorium. Tytani z Podzamcza
30 czerwca 2020

Medyczne laboratorium diagnostyczne RCNT wykonało już ponad 17 tysięcy testów na obecność koronawirusa

W laboratorium testy przeprowadzane są od 23 marca. Po trzech miesiącach ciężkiej pracy możemy pochwalić się doskonałym wynikiem – wykonaliśmy już prawie 17 tysięcy testów. Obecnie laboratorium wykonuje około 700 badań tego typu na dobę.

Na tak dobry wynik oraz wzrost przepustowości wykonywanych testów składa się wiele czynników. Przede wszystkim pracownicy medyczni RCNT pracują w systemie 3-zmianowym, a sprzęt jakim dysponujemy jest w pełni wykorzystany.

Testy na obecność wirusa SARS Cov-2 wykonywane są metodą PCR w czasie rzeczywistym. Maksymalny czas oczekiwania na wynik od momentu dostarczenia materiału wraz z dokumentami do RCNT wynosi 24 godziny, a średni czas ok. 19 godzin.

Przyjęcia materiału odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 3.30 oraz soboty – niedziele  w godz. 8.00-14.00.

Testy prowadzone są na podstawie umów zawartych z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, z Narodowym funduszem Zdrowia (testy dla osób, którym m.in. kończy się kwarantanna, oczekują na zabiegi inwazyjne – operacje,  ale i pacjentów skierowanych np. na leczenie sanatoryjne) oraz w ramach projektu pn. „Stop Wirusowi”, który jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki przychylności Zarządu Województwa Świętokrzyskiego w ramach programu „Stop Wirusowi” RCNT wykona do końca roku 16 tysięcy badań na obecność SARS Cov2 u członków personelu placówek medycznych oraz mieszkańców województwa.

Program cieszy się wielkim powodzeniem, widać, że trafił w społeczne oczekiwania. Testy zwiększają nasze bezpieczeństwo!