Przerwa w przyjmowaniu materiału do badań
2 listopada 2020
RCNT bohaterem programu “Misja Pacjent”
30 listopada 2020
Przerwa w przyjmowaniu materiału do badań
2 listopada 2020
RCNT bohaterem programu “Misja Pacjent”
30 listopada 2020

Darmowe testy na obecność koronawirusa – bez telefonicznej rejestracji

Wymazy do przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa będą pobierane w Podzamczu bez konieczności rejestracji telefonicznej. RCNT, jako jedyna instytucja w regionie, przeprowadza testy za darmo, bez skierowania od lekarza.

Wymazy pobierane są w przenośnym punkcie pobrań (namiot) usytuowanym na terenie RCNT w Podzamczu, w dni powszednie, od godziny 8 do 11. Dotychczas pobranie wymazu trzeba było uzgadniać telefonicznie, w przeddzień badania. Teraz ten wymóg zostaje zniesiony.

Wymazy będą teraz pobierane bez telefonicznej rejestracji, w dni powszednie, między godziną 8 a 11, w kolejności zgłoszeń chętnych. Do wykonania badania uprawnione są osoby zameldowane na terenie województwa świętokrzyskiego. Laborantom należy podać swój numer PESEL oraz adres e-mail. Wyniki badania są obecnie przesyłane na ten adres w ciągu 24 godzin.

– Z testów mogą skorzystać pracownicy instytucji, urzędów, ale nie tylko: są one przeznaczone dla wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Mogą je wykonać osoby, które mają jakieś wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, albo ci którzy wiedzą, że mogli mieć kontakt z osobą zainfekowaną koronawirusem i obawiają się, iż teraz same mogą teraz zarażać innych – mówi Marcin Zawierucha, dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu.

Darmowe testy dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego są przeprowadzane w ramach programu „Stop wirusowi” opracowanego przez Urząd Marszałkowski, a finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.