Bezpłatne Zwiedzanie Dworu Starostów
24 sierpnia 2021
Policja dziękuje RCNT za współpracę i pomoc w czasie pandemii
12 października 2021
Bezpłatne Zwiedzanie Dworu Starostów
24 sierpnia 2021
Policja dziękuje RCNT za współpracę i pomoc w czasie pandemii
12 października 2021

Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne otrzymało certyfikat „Wysoka jakość w ochronie zdrowia”

Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne otrzymało certyfikat „Wysoka jakość w ochronie zdrowia” potwierdzający spełnianie najwyższych standardów w wykonywaniu świadczeń medycznych i budowania kontaktów z pacjentami. Specjalne wyróżnienia otrzymał również dyrektor RCNT, Marcin Zawierucha.

Konkurs i Program Certyfikacji “Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” organizuje Quality Institute. To międzynarodowa spółka audytorsko-doradcza, specjalizująca się w działalności konsultingowejna rzecz instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i prywatnych przedsiębiorstw. Instytut realizuje m.in. własne projekty certyfikowania organizacji, produktów i usług, adresowane m.in. do branży medycznej.

Certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” otrzymują m.in. szpitale, przychodnie, praktyki lekarskie, sanatoria, firmy medyczne, laboratoria, stacje pogotowia ratunkowego. Dokument przyznawany jest podmiotom wyróżniającym się wysoką jakością świadczeń, nowoczesnym modelem zarządzania i troską o budowanie jak najlepszych relacji z pacjentami. Te wskaźniki ocenianą są na podstawie dwuetapowych badań ankietowych przeprowadzanych i opiniowanych przez Komisję Ekspercką QI. RCNT w procesie certyfikacyjnym otrzymał 48 punktów na 50 możliwych. Ważną rolę w uzyskaniu tak wysokiego wyniku miało zaangażowanie laboratorium w Podzamczu w walkę z epidemią koronawirusa – przypomnijmy, że RCNT wykonuje średnio co drugi spośród wszystkich testów na obecność SARS Cov2 przeprowadzanych w województwie świętokrzyskim.

Tegoroczna, VII już gala wręczenia certyfikatów, odbyła się 17 września w Szczawnicy. Laureaci konkursu odebrali gratulacje, dyplomy poświadczające pozytywny wynik procesu certyfikacji, a także statuetki symbolizujące przyznane wyróżnienia nadzwyczajnego. W trakcie gali dyrektor RCNT Marcin Zawierucha odebrał również Certyfikat Nadzwyczajny i statuetkę Laur Nowoczesności. Wyróżnienie takie otrzymują osoby zarządzające certyfikowanymi placówkami medycznymi, w których wprowadzono zaawansowane systemy zrządzania jakością i które wyróżniają się na tle innych jednostek branży medycznej nowoczesnością i dynamiką rozwoju, silną pozycją rynkową oraz innowacyjnością. – Certyfikaty dokumentują profesjonalizm pracowników i zaangażowanie wszystkich pracowników RCNT. To ich praca została tak naprawdę po raz kolejny doceniona – komentuje dyrektor Marcin Zawierucha.

Wśród 18 jednostek ochrony zdrowia, które otrzymały Certyfikat, oprócz RCNT były min.: Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu,
Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. Emila Warmińskiego w Bydgoszczy,
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, czy Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy.

The gallery was not found!