Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne otrzymało certyfikat „Wysoka jakość w ochronie zdrowia”
21 września 2021
1. i 11. listopada punkty pobrań będą nieczynne
29 października 2021
Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne otrzymało certyfikat „Wysoka jakość w ochronie zdrowia”
21 września 2021
1. i 11. listopada punkty pobrań będą nieczynne
29 października 2021

Policja dziękuje RCNT za współpracę i pomoc w czasie pandemii

Inspektor Agata Malasińska-Nagórny, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach, podziękowała w imieniu świętokrzyskiej policji Regionalnemu Centrum Naukowo-Technologicznemu w Podzamczu za pomoc i dobrą współpracę w zwalczaniu skutków pandemii. Dyrektor RCNT, dr inż. Marcin Zawierucha, otrzymał list gratulacyjny i pamiątkową statuetkę.

Uroczystość odbyła się w poniedziałek w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, w Sali Narad im. płk Jana Piwnika „Ponurego”. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Kielcach insp. dr Agata Malasińska-Nagórny podziękowała Regionalnemu Centrum Naukowo-Technologicznemu za bardzo dobrą współpracę, dzięki której realizowane są testy na obecność koronawirusa wśród policjantów, co poprawia bezpieczeństwo i efektywność służby.

„Pragnę przekazać serdeczne podziękowania za profesjonalną pomoc i pracownikom policji garnizonu świętokrzyskiego. To dzięki Pana dobrej woli, niezwykłej życzliwości oraz ogromnemu zaangażowaniu pracowników RCNT, funkcjonariusze policji otrzymali szybką, profesjonalną pomoc” – czytamy w liście gratulacyjnym podpisanym przez nadinspektora Jarosława Kaletę, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

– To bardzo miły gest ze strony świętokrzyskiej policji. Cieszę się, że zaangażowanie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego zostało po raz kolejny docenione. Takie podziękowania są dla mnie dowodem, że warto. Praca moja i mojego zespołu umożliwia skuteczne wykonywanie trudnych zadań przedstawicielom służb mundurowych, a rola tych, jak doskonale wiemy, jest nie do przecenienia – powiedział dr inż. Marcin Zawierucha, dyrektor RCNT.

RCNT w trakcie pandemii współpracował i nadal współpracuje również m.in. ze służbami medycznymi, strażą pożarną, strażą miejską, służbami penitencjarnymi, samorządami, jednostkami pomocy społecznej, socjalnymi.