“Zdrowe i bezpieczne wakacje” – wydarzenie edukacyjno-profilaktyczne
26 maja 2022
16 czerwca punkty pobrań będą nieczynne
15 czerwca 2022
“Zdrowe i bezpieczne wakacje” – wydarzenie edukacyjno-profilaktyczne
26 maja 2022
16 czerwca punkty pobrań będą nieczynne
15 czerwca 2022

Dzień Dziecka w Centrum Nauki Leonardo da Vinci

Dzień Dziecka to zdecydowanie ulubiony dzień w kalendarzu wszystkich dzieci! 🙂

Centrum Nauki przygotowało dla najmłodszych dodatkowe atrakcje.

Piknik z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w ogrodach doświadczeń Centrum Leonardo da Vinci pierwszego czerwca. Rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa do 15. Udział w nim będzie darmowy.

Dzieciom oraz ich opiekunom czas będą umilać zaproszeni animatorzy. Wśród atrakcji zaplanowano:

* Pojedynek łuczników. Uczestnicy będą mogli stoczyć batalię rodem ze średniowiecza – w zabezpieczeniu wyruszą na walkę, w której zwycięzca bierze wszystko! Za pomocą specjalnie przygotowanych, całkowicie bezpiecznych strzał będzie można strzelać zarówno do przeszkód jak… i nawzajem do siebie!

* Turniej na matach tanecznych i turniej karaoke. Uczestnicy na matach tanecznych wykażą swoją umiejętność poruszania się w rytm muzyki. Osoby, które zechcą pochwalić się swoim talentem wokalnym, będą mogły wziąć udział w turnieju karaoke!

* Tor Przeszkód. Na uczestników czeka tor złożony z kilku przeszkód, który pozwoli sprawdzić sprawność, zwinność i koordynację ruchową.

* Gra Terenowa. W ogrodach otaczających centrum ukryte zostanie kilkanaście kodów QR a zadaniem uczestników będzie ich znalezienie oraz odpowiedzenie poprawnie na pytania.

Pracownicy Centrum da Vinci przygotują pokazy naukowe ( m.in. z wykorzystaniem ciekłego azotu), uczestnicy pikniku będą mogli korzystać z wszystkich instalacji ogrodu doświadczeń – placów zabaw, siłowni czy urządzeń pokazujących zasady fizyki czy ludzkiej percepcji.

Wizyta na pikniku może być również okazją do zapoznania się nowymi eksponatami, które uzupełniły dotychczasową ekspozycję Centrum Nauki. Wszystkie one wzbogaciły zasadniczą ekspozycję centrum pt. “Człowiek niezwykła maszyna” poświęconą ludzkiemu organizmowi.