Replika skafandra Neila Armstronga już w Centrum Nauki!
13 września 2022
Uczniowie wzięli udział w żywej lekcji historii. Fotorelacja
10 listopada 2022
Replika skafandra Neila Armstronga już w Centrum Nauki!
13 września 2022
Uczniowie wzięli udział w żywej lekcji historii. Fotorelacja
10 listopada 2022

Żywe lekcje historii w Dworze Starostów chęcińskich

Reprezentacyjne komnaty Dworu Starostów chęcińskich ponownie staną się sceną Żywych lekcji historii. Najbliższa, poświęcona odzyskaniu przez Polskę niepodległości, już 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości.

Żywe lekcje historii to oferta skierowana dla szkół. Jest darmowa, placówki edukacyjne muszą zadbać jedynie o transport do Podzamcza. Na miejscu zapewniamy opiekę przewodnika i wstęp do pieczołowicie odrestaurowanego, utrzymanego w stylu barokowo-klasycystycznym zespołu pałacowego, któremu w XVII-wieku obecny kształt nadał starosta chęciński Stefan Bidziński.

10 listopada w dworku zaplanowaliśmy Żywą lekcje historii poświęconą odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Poprowadzi ją Wit Chamera – znany w regionie dziennikarz, pasjonat historii, bard i konferansjer.

Na miejscu dzieci i młodzież będą mogły za darmo skorzystać także z atrakcji Ogrodu Doświadczeń usytuowanego przed Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Do samego Centrum, w którym znajduje się m.in. multimedialna ekspozycja poświęcona człowiekowi, jego biologii i psychice, chętni mogą wykupić bilety (dla grup zorganizowanych bilety w atrakcyjnej cenie). Na terenie kompleksu znajdują się również restauracja i punkt gastronomiczny.

Żywa lekcja to okazja by przekazać dzieciom czy młodzieży wiedzę w niestandardowy sposób. Dzięki zajęciom w Centrum da Vinci można uczyć – bawiąc.

Nauczycieli i pedagogów, którzy byliby zainteresowani zorganizowaniem Żywych lekcji dla swych podopiecznych – zapraszamy do kontaktu mailowego: aneta.slawek@rcnt.pl