Wyjątkowa wiosenna wystawa prac plastycznych
23 marca 2023
Nowa wystawa w Centrum Nauki Leonardo da Vinci
11 kwietnia 2023
Wyjątkowa wiosenna wystawa prac plastycznych
23 marca 2023
Nowa wystawa w Centrum Nauki Leonardo da Vinci
11 kwietnia 2023

Piotr Cyrwus czyta Gombrowicza na “Podwieczorku u Starostów”

„Podwieczorek u Starostów” to cykliczne spotkania z literaturą – poezją i prozą – najwybitniejszych twórców polskiej literatury, przy słodkim podwieczorku,
w barokowych wnętrzach Dworu Starostów Chęcińskich w Podzamczu.

Za nami drugie wydarzenie z cyklu. Gościem specjalnym wieczoru był aktor i reżyser Piotr Cyrwus.

Na wczorajszym spotkaniu zaprosiliśmy widzów do refleksji nad dziełami Witolda Gombrowicza “Kosmos” i “Ferdydurke”. W drugiej części spotkania uhonorowano  Rok Aleksandra Fredry odegraniem pierwszych scen z “Zemsty”. Następnie na wszystkich gości wieczoru czekał słodki podwieczorek przygotowany przez Restaurację Da Vinci.

“Podwieczorek u Starostów” to zdecydowanie unikalne i wyjątkowe wydarzenie. Należy podkreślić ogromny wkład w jego przygotowanie oraz podziękować tym, bez których zaangażowania nie mogłoby się odbyć. Przede wszystkim ogromne słowa uznania kierujemy dla Pana Marcina Perza – Prezesa Zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej “Starachowice” S.A. który był nie tylko pomysłodawcą ale również dobrym duchem całego przedsięwzięcia. Dziękujemy wspaniałym aktorom Panu Piotrowi Cyrwusowi i Panu Andrzejowi Pieczyńskiemu za niezwykły kunszt i ogromny profesjonalizm oraz niezwykłe emocje. Dziękujemy Pani Katarzynie Gocał za przygotowanie przedsięwzięcia na najwyższym poziomie.Sukces “Podwieczorku u Starostów” to praca i zaangażowanie wszystkich Organizatorów: Gminy Chęciny na czele z Panem Burmistrzem Robertem Jaworskim, RCNT, reprezentowanym przez Pana Krzysztofa Ołownię, Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach – Pani Renacie Janusz, Zamek Królewski w Chęcinach Pani Monika Majchrzyk oraz Stowarzyszenie Dobra Przystań Miąsowa.Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Pan Andrzej Bętkowski. Mamy nadzieję jeszcze nie raz dostarczać Państwu wielu emocji i niezapomnianych przeżyć.