Zapraszamy na drugą z cyklu konferencję pn. ,,Maj miesiącem świadomości karmienia mlekiem kobiecym”
23 maja 2023
Konkurs na imię dla robota Bella-Bot
1 czerwca 2023
Zapraszamy na drugą z cyklu konferencję pn. ,,Maj miesiącem świadomości karmienia mlekiem kobiecym”
23 maja 2023
Konkurs na imię dla robota Bella-Bot
1 czerwca 2023

Bella Bot – robot, przyjaciel dzieci – nową atrakcją w Centrum Nauki Leonardo da Vinci

Prezentacja mówiącego i poruszającego się autonomicznie robota, zabawa pod okiem animatorów, warsztaty ekologiczne oraz pokazy m.in. z użyciem ciekłego azotu – to tylko niektóre z atrakcji jakie na Dzień Dziecka przygotowało Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Gdy młodsi będą się bawić, rodzice zyskają okazję by porozmawiać z psychologiem specjalizującym się w tematyce wychowania.

Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu przygotowało na 1 czerwca wyjątkową ofertę. Jej ważnym elementem jest oficjalna prezentacja nowej atrakcji Centrum: przyjaznego dzieciom robota typu Bella Bot.

Robot, który z „twarzy” przypomina Eve z popularnego filmu animowanego WALL*E, samodzielnie jeździ po przestrzeni wystawienniczej, mówi do dzieci, może także na specjalnych  tacach przewozić przedmioty. Po pierwszych, nieoficjalnych próbach maszyny, możemy zdradzić, że dzieciaki były nim zachwycone… 1 czerwca, w Centrum zorganizowany zostanie konkurs na imię dla naszego Bella Bota. Jego uczestnicy  mogą liczyć na nagrody.

W Dzień Dziecka, między godziną 10 a 11:30 oraz między 13 a 14, wszyscy odwiedzjący za darmo będą mogli się bawić pod okiem animatora w naszej salce urodzinowej. Do dyspozycji dzieci jest tam m.in. magiczna podłoga, interaktywne monitory, animator będzie malował chętnym twarze. W sąsiednich salach – planowane są pokazy naukowe, m.in. z użyciem ciekłego azotu.

Między 10 a 11.40 na piętrze, obok ekspozycji ekologicznej Dariusz Knap,  Okręgowy Edukator Przyrody, przeprowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży o tematyce ekologicznej.

Z kolei o 12 na auli Centrum Nauki zaplanowaliśmy wspólne czytanie. Lekturą  będzie m.in. książka Gabrieli Rzepeckiej-Weiß „Flora i Machina Lawina”, która została objęta patronatem Centrum Nauki Leonardo da Vinci.

Na Dzień Dziecka – Centrum ma także propozycję dla dorosłych. Między 13 a 14 będą oni mogli wziąć udział w spotkaniu z psychologiem. Temat spotkania: „Jakich prezentów pragnie Twoje dziecko? Wskazówki, które pomogą zadbać o rozwój psychiczny dziecka.”

Oczywiście cały czas będzie można oglądać i bawić się na naszych stałych wystawach – „Człowiek, niezwykła maszyna” i „Człowiek trybik w machinie przyrody”. Dostępny będzie także zabytkowy Dwór Starostów Chęcińskich oraz nasze ogrody: włoski przed dworem, oraz Ogród Doświadczeń, w którym dzieci bawiąc się, mogą poznawać podstawowe zasady fizyczne.

Serdecznie zapraszamy na Dzień Dziecka do Podzamcza.