Mikołajki w Centrum Nauki
6 grudnia 2023
“Odkrywamy regiony” z Dworem Starostów Chęcińskich oraz Centrum Nauki Leonardo da Vinci
15 stycznia 2024
Mikołajki w Centrum Nauki
6 grudnia 2023
“Odkrywamy regiony” z Dworem Starostów Chęcińskich oraz Centrum Nauki Leonardo da Vinci
15 stycznia 2024

Zdrowie w sile wieku – oferta dla seniorów

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne przygotowało nową ofertę specjalnie dla seniorów. Łączy ona przyjemne z pożytecznym: zwiedzanie atrakcji w Podzamczu z możliwością bezpłatnego badania profilu lipidowego, czyli określenia poziomu cholesterolu.

Oferta jest skierowana do zorganizowanych grup, liczących minimum 10 osób. Obejmuje ona:
– zwiedzanie Centrum Nauki Leonardo da Vinci (interaktywna wystawa „Człowiek niezwykła maszyna” poświęcona biologii, budowie i możliwościom organizmu, wystawa „Człowiek – trybik w machinie przyrody” dotycząca ekologii, instalacje i eksponaty związane z patronem centrum, genialnym włoskim wynalazcą i artystą);
– zwiedzanie zabytkowego Dworu Starostów połączone z prelekcją dotyczącą zdrowego stylu życia;
– spacer po renesansowych ogrodach włoskich przy Dworze Starostów oraz po ogrodzie doświadczeń przy Centrum;
– bezpłatne wykonanie badań profilu lipidowego (poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL, tzw. „złego”, cholesterolu LDL i  trójglicerydów. Profil lipidowy pomaga określić ryzyko miażdżycy i chorób serca).

Cały pakiet o nazwie „Zdrowie w sile wieku” kosztuje 35 złotych. Cena jest atrakcyjna, bo cennikowy łączny koszt skorzystania z atrakcji oraz badań komercyjnych jest około dwukrotnie wyższy.

Oferta jest skierowana do wszystkich instytucji wspierających starsze osoby i organizujących dla nich opiekę: klubów seniora, uniwersytetów III wieku, instytucji samorządowych czy państwowych.

Niedługo zbliża się Dzień Babci i Dziadka. To idealna okazja do tego, aby podkreślić,  jak bardzo są dla nas ważni.  Zadbajmy o ich zdrowie i pokażmy, że na dbanie o nie nigdy nie jest za późno.