Centrum konferencyjno-szkolenioweRegionalne Centrum Naukowo-Technologiczne dysponuje czterema różnej wielkości salami konferencyjnyjno-szkoleniowymi. Największa z nich, mieszcząca się w Centrum Nauki Leonardo da Vinci może pomieścić nawet 250 widzów, jest wyposażona we wszelkie konieczne urządzenia audio-wizualne. RCNT dysponuje też trzema mniejszymi, bardziej kameralnymi salami konferencyjnymi usytuowanymi w zabytkowych wnętrzach odrestaurowanego XVII-wiecznego zespołu pałacowo-parkowy, nazywanego też dworem starostów chęcińskich, który został zaadaptowany na cele Centrum Konferencyjno–Szkoleniowego. Pierwsza z nich, „niebieska”, zlokalizowana jest w budynku dawnej oficyny. Jest w pełni wyposażona w sprzęt audio-wizualny (rzutnik, ekran, mównica, nagłośnienie) i może pomieścić 100 osób. Sala „malinowa” jest przeznaczona na szkolenia wymagające od organizatorów miejsca umożliwiającego uczestnikom swobodne wykonywanie notatek. Wyposażona jest w długi stół oraz 16 miejsc siedzących. Trzecia sala zlokalizowana jest w budynku dawnego dworu i jest wyposażona w sprzęt wizualny (rzutnik i ekran). Sala ta może pomieścić maksymalnie 40 osób.

W dawnym dworze starostów działa restauracja, a obok w budynku dawnego spichlerza, znajduje się tu hotel, który jest w stanie pomieścić 47 osób.

W dyspozycji Centrum jest także parking dla samochodów osobowych oraz autobusów, który może pomieścić około 100 pojazdów.