Dlaczego warto zaszczepić się przeciw Covid-19?
15 stycznia 2021
Zapraszamy na darmowe badania poziomu witaminy D
21 stycznia 2021
Dlaczego warto zaszczepić się przeciw Covid-19?
15 stycznia 2021
Zapraszamy na darmowe badania poziomu witaminy D
21 stycznia 2021

Darmowe badania profilaktyczne pod kątem cukrzycy i chorób sercowo-naczyniowych

Działający przy Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznego „Biobank” oferuje pakiet darmowych badań profilaktycznych, które mogą pomóc w wykryciu chorób sercowo-naczyniowych oraz cukrzycy.

Do darmowych badań uprawnione są osoby od 20 do 50 roku życia, nie chorujące na choroby przewlekłe, nie przyjmujące stale leków (poza antykoncepcją hormonalną i lekami przeciwhistaminowymi).

Badanie przewiduje: * zebranie wywiadu medycznego
* dwukrotny pomiar ciśnienia krwi
* pobranie krwi żylnej do badań laboratoryjnych oraz w celach biobankowania.

Uczestnicy otrzymają za darmo wyniki analitykę o wartości rynkowej około 200 zł, obejmującą: poziom glukozy, insuliny, lipidogram, wysokoczułe CRP, homocysteinę, cholersterol (HDL i LDL), trójglicerydy.

Badania te pozwalają wykryć we wczesnej fazie schorzenia sercowo-naczyniowe oraz cukrzycę, co pozwala na ich skuteczniejsze leczenie.

Osoby zainteresowane badaniami powinny dzwonić pod telefon 41 343 40 50

Badania są prowadzone w ramach projektu „Utworzenie sieci biobanków w Polsce w ramach infrastruktury i zasobów Biomolekularnych BBMRI-ERIC”.  Jest on finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego a jego celem jestskonsolidowanie działalności instytucji zajmujących się badaniem i przechowywaniem materiałów biologicznych, wymiana informacji i danych między nimi,  opracowanie standardów badań.

Uzyskane wyniki posłużą do wypracowania wspólnych dla konsorcjum biobanków procedur badań a także do stworzenia raportu o stanie zdrowia przebadanej populacji.