Konferencja na temat zalet karmienia noworodków mlekiem kobiecym oraz roli banków mleka
18 maja 2023
Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie z wizytą w RCNT
23 maja 2023
Konferencja na temat zalet karmienia noworodków mlekiem kobiecym oraz roli banków mleka
18 maja 2023
Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie z wizytą w RCNT
23 maja 2023

Reżyser Konrad Łęcki gościem w RCNT

W Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym gościł Pan Konrad Łecki – reżyser, absolwent Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie.

Jego filmy były prezentowane na krajowych i międzynarodowych festiwalach, m.in. na Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w Koszalinie (2012), na Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago (2013) oraz na FPFF w Gdyni (2013). Etiuda Konrada Łęckiego “Grudniowe rozmowy” przedstawiająca historię trzech żołnierzy podczas stanu wojennego została uhonorowana m.in. Złotą Framugą w kategorii: Fabuła Studencka na Festiwalu Filmowym “Drzwi”, II nagrodą w Konkursie Filmów Amatorskich i Niezależnych “Filmowe Południe” w Mikołowie oraz III nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia “Publicystyka” w Kędzierzynie-Koźlu.

Konrad Łęcki wyreżyserował film “Wyklęty”, którego akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40. XX wieku, ale jego fabuła obejmuje okres od 1920 do współczesności. Film opowiada o powojennych walkach żołnierzy zbrojnego podziemia niepodległościowego z tzw. władzą ludową o kształt Polski. Główną rolę zagrał Wojciech Niemczyk, aktor kieleckiego Teatru Żeromskiego. Zdjęcia do filmu powstały w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.

Dziękujemy za wizytę i inspirującą rozmowę. Są takie filmy, po obejrzeniu których chce się na własne oczy zobaczyć te miejsca i przeżyć te emocje i doświadczenia, które zobaczyło się w filmie. To wielka sztuka! Gratulujemy i dziękujemy!